Wędkarstwo w regionie

Prawdziwy raj dla wędkarzy!

Zaledwie 50 metrow od działki, Pierty to jezioro z dobrze rozwiniętą linią brzegową - z kilkoma dużymi zatokami. Jest zbiornikiem bardzo bogatym w roślinność wodną, która zajmuje znaczną część tego dużego jeziora. Żyje w nim wiele gatunków ryb: sieja, węgorz, szczupak, lin, okoń, płoć, miętus, a nawet sandacz.


Do dyspozycji gości pozostaje łódź wiosłowa, przypominamy jedynie o konieczności posiadania karty wędkarskiej, której zakup możliwy jest w wielu punktach handlowych.

Obecnie jeziora Ziemi Suwalskiej dzierżawią:
Polski Związek Wędkarski
Spółki rybackie,
Osoby prywatne.
Największe jeziora są w zarządzie Wigierskiego Parku Narodowego.

Jeziora Wigierskiego Parku Narodowego, zgodnie z rybacką klasyfikacją jezior:

Jeziora sielawowe: Wigry, Pierty, Białe Wigierskie, Czarne k. Bryzgla, i Długie Wigierskie; ryby: sielawa, stynka i sieja, ryby drapieżne oraz leszcz i płoć.
Jeziora leszczowe: Białe k. Piert, Czarne k. Gawrych Rudy, Gałęziste, Krusznik, Mulaczysko, Muliczne, Okrągłe, Samle Wielkie, Samle Małe i Widne; ryby: leszcz, sielawa, stynka, ryby drapieżne oraz płoć.
Jeziora linowo-szczupakowe: Klonek, Królówek, Leszczewek, Omułówek i Postaw; ryby: lin, szczupak, płoć, okoń i karaś.
Jeziora karasiowe: Błotniste, Przetaczek, Ślepe Krzyżańskie; ryby:karaś


Wędkowanie na wodach WPN (II stopień ochorny wód) może odbywać się wyłącznie po wykupieniu licencji (dostępna na jeziora Wigry, Pierty, Leszczewek, Omułówek, Mulaczysko) na sportowy połów ryb. Licencja jest zbudowana na podobnych zasadach jak PZW, posiada jednak specyficzne ograniczenia - zawarte w dołączanym do niej regulaminie.



Mimo, że wędkowanie jest u nas tradycyjnym sportem rodzinnym...


...to jak widać – nie wszyscy za nim przepadają!



..

..

KOLEJNA GALERIA......................POWRÓT

..

..